Kľúčové

časť mesta Nemšová

Aktuality

Aktuálne počasie v Kľúčovom

Viac...

Vitajte na internetovej stránke Kľúčového, ktorej cieľom je informovať návštevníkov o kultúrno-spoločenských aktivitách v tejto mestskej časti mesta Nemšová.

Na aktualizácií stránky sa podieľa Ing. Milan Vavruš. Ak máte zaujímavé podklady, návrhy ohľadne webu, kontaktujte ma prosím na adrese: 

ihrisko zavlazovanieNové zavlažovanie ihriska

Zveľadovanie štadióna v Kľúčovom pokračuje. K novému trávniku pribudla automatická závlaha. Poďakovanie patrí najmä Milanovi Patkovi, ktorý sa zaslúžil o realizáciu zavlažovacieho systému.

Pripájam jeho zhodnotenie projektu:

Dňa 27.6.2017 sme započali výkopové práce na zavlažovaní hlavného ihriska. Ako prvé sme vyrezali trávnik, ktorý sa následne zroloval a odložil. Potom prišlo na rad ryhovanie so strojom AVANT.  Po vykopaní bolo treba výkopy dočistiť a následne ručne vykopať šachty pre elektroventily. Do upravených výkopov sme následne vkladali polyetylénové rúry, na ktoré sme cez navŕtavacie pásy montovali postrekovače. Rúry sme priviedli do rozdelovacích šácht, kde sme sa cez elektroventily dopojili na hlavné potrubie. Následne sme pripojili ventily na riadiacu jednotku. Po odskúšaní systému sa začalo so zahŕňaním výkopu a jeho zhutnením. Ako posledné bolo treba uložiť naspäť vyrezaný trávnik. Po 18-tich hodinách intenzívnej práce, sa dostavil výsledný efekt, s ktorým sme všetci nadmieru spokojní. Vzhľadom na veľký potenciál všetkých zúčastnených, sme ešte priviedli elektrinu na vedľajšiu hraciu plochu. V dohľadnej dobe budú osadené stĺpy s umelým osvetlením. Práce realizovali firmy: MGREEN s.r.o., VRTY-Mont s.r.o. Za pomoc patrí poďakovanie: Milošovi Kiačikovi, Michalovi Gajdošíkovi, Filipovi Petrúškovi, Martinovi Šedivému, Milanovi Patkovi ml., Adamovi Križkovi, Karolíne Macharovej, Márií Amrichovej. Taktiež sponzorom: VRTY s.r.o, VRTY-Mont s.r.o.

Nové zavlažovanie ihriska aj s fotom v bulletine.