Kľúčové

časť mesta Nemšová

Aktuality

Aktuálne počasie v Kľúčovom

Viac...

Vitajte na internetovej stránke Kľúčového, ktorej cieľom je informovať návštevníkov o kultúrno-spoločenských aktivitách v tejto mestskej časti mesta Nemšová.

Na aktualizácií stránky sa podieľa Ing. Milan Vavruš. Ak máte zaujímavé podklady, návrhy ohľadne webu, kontaktujte ma prosím na adrese: 

Video: Futbal Kľúčové - Bierovce Opatovce

V druhom jarnom kole sme vycestovali do Trenčína na mestský futbalový štadión na Sihoti, kde sme čelili v dobrej forme hrajúcemu Kľúčovému. K súperovi sme vycestovali v značne oklieštenej zostave, pričom šancu dostalo viacero mladých hráčov. Úvod zvládlo lepšie práve Kľúčové. Hneď v 6. minúte poslal zo stredu S. Hirjak loptu na J. Beňa, ktorého náš obranca nedostatočne pokryl a následne zoči-voči Miklošovi k tyči otvoril skóre na 1:0. Hra sa postupom času vyrovnávala, hralo sa viac-menej v strede poľa, no domáci boli nebezpečnejší. V 10. minúte trafil tyč spoza šestnástky domáci Fabuš. V 11. minúte vytlačil dobrý pokus spoza šestnástky od Fabuša M. Mikloš na roh. V 13. minúte sme sa dostali prvýkrát pred bránu – T. Sivák zatiahol loptu, pred šestnástku nahral voľnému Polákovi, ale ten tesne netrafil bránu.

V 26. minúte aktívne hrajúca dvojica A. Ondrášek – P. Polák si vymenili lopty a druhý menovaný takmer prekvapil padajúcim centrom do brány Žilku. Lopta išla však tesne vedľa. O pár minút na to v skrumáži vypálil pred šestnástkou A. Ondrášek, ale lopta bola tečovaná vedľa brány. Keď sa už zdalo, že v závere polčasu ostane stav 1:0, nebolo tomu tak. V 37. minúte vybojoval loptu Hirjak, prihral ju P. Kiačikovi, ten z prvej na zle pokrytého J. Beňa, ktorý na dvakrát upratal loptu za chrbát Mikloša – 2:0. Aby toho nebolo málo, v 40. minúte fauloval v šestnástke Kadák J. Beňa a sám faulovaný penaltu premenil, čím zavŕšil hattrick – 3:0. V závere polčasu ešte z rohu centroval M. Fabian do päťky, ale pred Malýchom zasiahol Žilka. Za tohto stavu sa už so zápasom dalo veľmi ťažko niečo robiť, avšak napriek tomu sme zápas nezabalili. Druhý polčas neboli už domáci takí aktívni, avšak napriek tomu im vyšiel opäť jeho úvod keď po centri zvýšil na 4:0 úplne voľný P. Kiačik, ktorého našiel po chybe obrany J. Beňo. V 53. minúte zacentroval presne Polák na M. Bulka, ale obranca loptu včas zblokoval. Ten istý hráč mal možnosť znížiť v 61. minúte, ale z pravej strany krížne netrafil bránu. V 86. minúte domáci pridali na 5:0, keď po nedôraznej hre v obrane sa preštrikoval cez 3 hráčov M. Machara, a aj s pomocou teču skóroval. Zápas sa hral pomerne v dobrom tempe. Domáci dali päť gólov a preto zaslúžene vyhrali. (Zápas zhodnotil Timotej Bulko - vedúci mužstva TJ SPP Veľké Bierovce Opatovce)